Araştırma

 Anasayfa / >Araştırma

Artan rekabet koşullarında, para kazanmanın gittikçe zorlaştığı ve doğru yatırım kararları alınırken bilgiye her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyulduğu sermaye piyasalarında, gerçekçi ve yerinde analizlerle yatırımcılara ışık tutmak Araştırma Departmanın öncelikli hedefi olup, buna göre hazırlanan Günlük Raporlar, Şirket Raporları ve Bülten'lerimizle yatırımcılarımıza hizmet vermekteyiz.

Tüm yatırım araçlarının değerleri, yurtiçindeki ve yurtdışındaki ekonomik ve siyasi gelişmelerden etkilenirler. Buna ek olarak hisse senetlerinin değerlerinin oluşmasında, şirketin içinde bulunduğu sektörün durumu ve şirketin kendi performansı da çok önemli rol oynar. Yatırım araçlarından azami verimi elde edebilmek için bütün bu değişimlerin yakından ve profesyonel bir gözle izlenmesi gerekir.

Metro Yatırım Araştırma fonksiyonunun amacını müşterilere ölçülebilir riskler aldırarak kazanç sağlamak olarak görmektedir. Türkiye piyasalarındaki yüksek dalgalanmalar dikkate alındığında müşterilerin yatırımlarını risklere karşı korumak, bu dalgalanmaları müşteri lehine fırsat olarak değerlendirebilmek Metro Yatırım'ın en önemli önceliğidir.

Bu nedenle Araştırma Bölümü tarafından makro ve mikro ekonomik ve politik gelişmeler yakından takip edilerek rasyonel şekilde yorumlanır. Hisse senedi analizlerinde sağlam ve şeffaf bilanço sahibi şirketlere öncelik verilir. Metro Yatırım, araştırmaya büyük önem vermekte ve teknik ve temel analiz sonuçlarını basit ve anlaşılır formatta müşterilerine sunmaktadır.

Metro Yatırım Araştırma Bölümü güçlü kadrosuyla İMKB’de işlem gören şirketler ve makro ekonomiyle ilgili araştırmalar yaparak yatırımcılara yatırım tavsiyeleri vermektedir. Bu tavsiyeler temel ve teknik analiz içeren detaylı şirket raporlarıyla desteklenmektedir. Bu raporlar aynı zamanda Metro Yatırım’ın Internet sayfalarında yatırımcılara sunulmaktadır.

Araştırma Bölümü yatırımcıları bilgilendirmek amacıyla piyasalar hakkında günlük, haftalık raporlar da hazırlamaktadır. Bu raporlar aracılığıyla yatırımcılar ekonomi, sermaye ve para piyasalarında yaşanan son gelişmeler hakkında anında bilgilendirilmektedir. Araştırma Bölümü, bu raporların yanısıra İMKB’de işlem gören şirketleri ve bu şirketlerin yeraldığı sektörleri analiz ederek, raporlar hazırlamakta ve yatırımcılara yatırım kararlarında yardımcı olmaktadır.

Araştırma Bölümünün bakış açısı:

 1. Temel analizi baz alarak orta-uzun vadeli yatırım önerilerinde bulunur.
 2. Şirket değerlemesi yatırım önerisinde esastır.
 3. İleriye yönelik projeksiyonlar, büyüme potansiyeli, sektörel gelişmeler, şirket stratejileri, haber akışı ve makro veriler şirket değerlemelerine yön vermektedir.
 4. Şirkete yönelik piyasa rasyolarında ileriki yıllara ait projeksiyonlar esastır.
 5. Resmi haber kaynaklarından gelmeyen bilgilere dayanarak yatırımcılara tavsiye ve yönlendirmede bulunulmaz.

Araştırma Raporları:

1. Günlük Raporlar
2. Aylık Raporlar
3. Araştırma Raporları


Telefonla ulaşın

Sizi Arayalım

Görüş Bildir

Canlı Destek
 •   Büyükdere Cad. No:171
       Metrocity A Blok Kat:17
       1.Levent / İstanbul
 •   0 212 344 09 00
 •   0 212 344 09 13
 •   info@metroyatirim.com.tr