Portföy Yönetimi

 Anasayfa / >Portföy Yönetimi

Konusunda uzman ve deneyimli kadromuzla, bireylere ve şirketlere özel, risk alabilme kapasitelerine paralel yatırım araçları ile Portföy Yönetim Hizmeti vermekteyiz.

Portföy Yönetimi, yatırımlarını değerlendirmede zaman ve takip açısından güçlük çeken ve profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyan yatırımcılara sunduğumuz bir hizmettir. Bu hizmeti alan yatırımcı, portföyünün yönetimini, portföy yönetimi sözleşmesi çerçevesinde Metro Yatırım’a devretmektedir.

Bireysel ve kurumsal portföy yönetiminde portföyler, yatırımcıların beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda, çeşitli sermaye piyasası araçlarından oluşturulur. Metro Yatırım yatırımcıların risk duyarlılığı, ihtiyaç ve beklentilerini gözönüne alır ve her bir yatırımcı profiline uygun ayrı bir portföy geliştirerek hizmet verir.

Yatırımcılarına maksimum hizmet vermeyi hedefleyen Metro Yatırım profesyonel yönetim, kişiye özel bilgilendirme, güvenli bireysel saklama ve vergi yönetimi konusundaki uzmanlığıyla yatırımcıların portföylerini en avantajlı koşullarla yönetmeyi ilke edinmiştir.

Hızlı karar alabilen portföy yöneticilerimiz ülke ve dünya gündemini yakından takip ederek yatırımcı adına doğru zamanda doğru enstrüman tercihi ile ve yatırımcının risk anlayışına göre oluşturulan portföy hesaplarında bireysel ve kurumsal portföy yönetimi yapmaktadır. Risk dağıtımı ve kontrolü üzerinde odaklanan portföy  stratejimiz dahilinde araştırmaya dayalı kısa, orta ve uzun vadeli getiri yaklaşımı benimsenmektedir.

Amacımız, müşterilerimizin varlıklarını istikrarlı bir şekilde artırmak ve önceden belirlenen karşılaştırma ölçütü üzerinde performans göstermek olarak özetlenebilir. Portföy yönetimi hesapları ile ilgili tüm detayları içeren, haftalık ve dönemsel Performans Değerlendirme Raporları, ilgili periyotlarda yatırımcıların isteği doğrultusunda gönderilir.


Portföy Yönetiminin Özellikleri

Portföy yönetimi temel olarak, yatırımcının risk anlayışına ve getiri beklentisine dayanır. Hizmetin ana amacı, risk tercihlerine göre yatırımcılara en iyi performansı sağlamaktır.

Portföy yönetimi hizmetinde, ‘Karşılaştırma Ölçütü’ (benchmark) önceden belirlenmiş portföy gruplarından uygun olan bir ya da birkaçı yatırımcıyla beraber seçilir. ‘Karşılaştırma Ölçütü’ portföy yönetimi sonunda hedeflenen getiriyi göstermektedir.

Portföy yönetimi, yatırımcı bazında belirlenen esnek “performans dönem”lerinden oluşmaktadır. Yatırımcı, performans dönemlerinin başında veya dönemlerin içerisinde herhangi bir tarihte portföy yönetim hizmetinden faydalanmaya başlayabilir. Performans dönemi içerisinde tercih ettiği bir tarihte de, belirlenen ihbar sürelerine bağlı kalarak, portföy yönetim hizmetinin sonlandırılmasını isteyebilir.


Portföy Yönetiminin Avantajları

 1. İlgi ve zaman maliyetine katlanmadan birikimlerinizi değerlendirme imkanı sağlar.
 2. Risk ve beklentilerinizi dikkate alarak optimum getiriyi hedefleyen bir anlayış hakimdir.
 3. Portföyler, piyasaları yakından takip eden profesyonel portföy yöneticileri tarafından aktif olarak yönetildiği için, piyasalardaki gelişmelere göre gerekli değişikliklerin ivedilikle yapılmasına imkan verir.
 4. Farklı menkul değerlere yatırım yaparak belirli oranda riskin dağıtılmasını sağlar.
 5. Metro Yatırım’ın araştırma desteği ve piyasa takip yeteneği kullanılarak, yatırımcı için uygun yatırım senaryoları oluşturulur.
 6. Metro Yatırım güvencesinde, şeffaf ve profesyonel bir destektir.


Portföy Yönetiminin Riskleri


Portföy Gruplarında yatırımcı adına işlem yapıldığından, yatırımcı, sermaye piyasası ürünlerinin alım satım kazançlarından doğan gelirden vergiye tabi olabilmektedir.

Portföy Yönetim Hizmetinin getiri garantisi bulunmamaktadır.

 
Portföy Yönetiminin Yatırımcı Profili

Yatırımlarını değerlendirirken zaman ve takip açısından güçlük çeken, uygun olduğuna inandığı belirli bir menkul kıymet grubuna yatırım yapmayı tercih eden ve bu menkul kıymet grubunda yüksek getiri sağlamaya çalışırken desteğe ihtiyaç duyan yatırımcılar.


Telefonla ulaşın

Sizi Arayalım

Görüş Bildir

Canlı Destek
 •   Büyükdere Cad. No:171
       Metrocity A Blok Kat:17
       1.Levent / İstanbul
 •   0 212 344 09 00
 •   0 212 344 09 13
 •   info@metroyatirim.com.tr