Hazine

 Anasayfa / >Hazine

Devletin bütçe açıklarının dönemsel fınansmanını sağlamak için çıkardığı borçlanma senetlerinden; ihraç edildikleri tarihten 1 yıl ve uzun vadeli olanlara Devlet Tahvili;1 yıldan kısa vadeli olanlara Hazine Bonosu adı verilmektedir. İhraç, Hazine tarafından T.C.M.B. aracılığıyla ihale veya halka arz yöntemiyle yapılmaktadır.

Bono ve tahvilin yatırım aracı haline gelmesindeki neden vade sonuna kadar tutulması halinde yatırımcısına sabit bir getiri kazandırmasıdır, vadesinden önce de satılabilir fakat faiz oranları piyasa şartlarına göre iner ve çıkar dolayısıyla kar potansiyeli olduğu gibi zarar riski de bulunmaktadır.

İkincil piyasada bono alıp satmak için bir aracı kurum yada bankada hesap açılması ve işlemlerin aracı vasıtasıyla yapılması gerekir.Yatırımlarınızı kısa, orta ve uzun vadede değerlendirmek istiyorsanız Metro Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nde hesap açmanız yeterli.

28/01/2014 tarihinden geçerli olmak üzere Repo alt limitimiz 250 TL. olarak düzenlenmiştir. Aksine bir talep olmadıkça müşteri alacak bakiyeleri 250 TL. üzerindeyse repoda değerlenecektir.


Telefonla ulaşın

Sizi Arayalım

Görüş Bildir

Canlı Destek
  •   Büyükdere Cad. No:171
         Metrocity A Blok Kat:17
         1.Levent / İstanbul
  •   0 212 344 09 00
  •   0 212 344 09 13
  •   info@metroyatirim.com.tr